Cel ankiety

W Polsce wciąż jest wiele miejsc, gdzie tradycyjna Msza nie jest dostępna. Dokument Summorum Pontificum papieża Benedykta XVI orzeka, że Msza ta powinna być odprawiana tam, gdzie zbierze się stabilna grupa wiernych pragnąca takich celebracji. To dopiero stabilnie istniejąca grupa wiernych ma prawo prosić swojego proboszcza i biskupa o regularne celebracje tradycyjnej Mszy. 

Często problemem utrudniającym zebranie takiej grupy jest brak wiedzy, że w naszej okolicy są inne osoby, które tak jak my pragną regularnego uczestnictwa w tej starożytnej liturgii. 

Wypełniając ankietę możesz nam przekazać informację o swoim zainteresowaniu tradycyjną Mszą oraz deklarację chęci uczestnictwa w stabilnej grupy wiernych, która będzie prosić władze kościelne o regularne celebracje tradycyjnej Mszy. 

Na zamieszczonej na naszym portalu mapie będziesz mógł sprawdzić czy wystarczająco dużo osób w Twoim dekanacie pragnie tworzyć stabilną grupę wiernych Summorum Pontificum. 

Na tej stronie, jak również na stronie UnaCum.pl będziemy podawać informację o zawiązywaniu się nowych grup Summorum Pontificum, którym będziemy przekazywać wyniki naszej ankiety. 

Stowarzyszenie Una Voce Polonia